Aikuisten ilmaiset pelivuorot
22.8.2019 19:26 Uutisointi / Oulun Floorball Club ry

Aikuisten ilmaiset pelivuorot

Aikuisten ilmaiset harrastevuorot

OFBC:ssä pystyvät liikkumaan lasten lisäksi myös vanhemmat.

Seura järjestää jälleen maksuttomat Iskät ja Äiskät -pelivuorot, jotka ovat ilmaisia kaikille seuran toiminnassa mukana oleville. Pelaamaan voivat tulla kaikki ketkä ovat joukkueiden toiminnassa mukana tai keiden lapset pelaavat OFBC:ssä. Pelaajia ei ole vakuutettu seuran puolesta.

Iskät pelaavat Kaakkurin koululla perjantaisin klo 18:30-19:30. Iskät -vuoro alkaa perjantaina 6.9.

Äiskät pelivuoro Ritaharjun monitoimitalolla tiistaisin klo 20:30-21:30. Äiskät -vuoron pelit tiistaista 27.8. alkaen.

Peleihin ilmoittautuminen tapahtuu Jopox puhelin App:n kautta, täten vanhemmat näkevät jatkossa omalle pelivuorolle ilmoittautuneet pelaajat sekä mahdolliset perutut vuorot samoilla tunnuksilla kuin lapsen joukkueen treenit. Lataa siis Jopox App viimeistään nyt!

Uudet pelaamaan haluavat Klubilaiset voivat mennä treeneihin mukaan ilman erillistä ennakkoilmoittautumista,
uudet pelaajat lisätään Jopoxissa peliryhmään treenien yhteydessä. Jatkossa ilmoittautumiset nopean ja helpon Jopox App:n kautta, täten pelaajilla on ennakkoon tiedossa minkä verran pelaajia on tulossa paikalle.

Tervetuloa pelaamaan!


   
Lisää uutisia
Oulun Floorball Club ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat